Niebanalnie

To będzie pamiętna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, przynajmniej tak to zapowiada starcie kompetencji między włodarzami miasta stołecznego Warszawy a państwa.
Wiadomo już, że na tej samej trasie planowane są 2 marsze,  biało-czerwony prezydencko – premierowski oraz Marsz Niepodległości, przypuszczalnie  liczniejszy.
Jak będzie wyglądała ochrona porządku przez znacznie okrojone chorobowym siły policyjne? Kto kogo będzie ochraniał i przed kim? 1000 zł nagrody, na głowę jednego policjanta, za udział w służbie 11 listopada, może się okazać marną zachętą. Być może będzie konieczne użycie wsparcia polskiej armii.

Nazajutrz dzień ustawowo wolny od pracy z  nieklarowna sytuacją  placówek handlowych oraz szeregiem perturbacji natury sądowo – medycznej, w znaczący sposób wpływających na prywatne życie obywateli. Ale nic to, najważniejsze aby świętować z rozmachem.

Moim komentarzem niechaj będzie ten oto obrazek:

M.

 

Reklamy

14 uwag do wpisu “Niebanalnie

 1. Anna

  Też jestem ciekawa, jak będzie wyglądał marsz, na czele którego ma iść prezydent i premier, a za nimi narodowcy z kominiarkach i z racami. Ktoś z cudzoziemców może pomyśleć, że jest to przegląd polskiej społeczności.
  Na miejscu warszawiaków oglądałabym ten marsz jedynie w telewizji.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  1. Aniu, ludzie którzy przede wszystkim czują się obywatelami świata, a dopiero potem Polakami, demonizują Narodowców, rozsyłając mylny przekaz obrazu Narodowców w kominiarkach na głowie, rzucających racami na lewo i prawo. Przy czym nie zauważając, że najliczniejsze są właśnie marsze organizowane przez Narodowców, w których udział biorą całe rodziny.

   Twoja sugestia jak Dzień Niepodległości powinni spędzić Warszawiacy jest – wybacz – niepatriotyczna. Pozdrawiam.

   Polubienie

   1. Anna

    Mieszczko, niejednokrotnie oglądałam w telewizji marsze organizowane przez narodowców i wiem, co widziałam.
    Wybacz, jeśli uraziłam Twoje patriotyczne uczucia.
    Pozdrawiam.

    Polubienie

   2. Aniu, w żaden sposób mnie nie uraziłaś. Jako osoba nie sympatyzująca z żadną z opcji politycznych, nie emocjonuję się doniesieniami medialnymi, ani wypowiedziami polityków i ich zwolenników, dlatego potrafię na wszystko spojrzeć z dystansu. Natomiast, jako mieszkanka Warszawy mam okazję wielu wydarzeniom przyjrzeć się z bliska, i stwierdzam z całą stanowczością, że istniej coś takiego jak manipulacja informacjami. Aniu, ostatnimi czasy bardzo nasiliła się walka o wpływy polityczne, warto o tym pamiętać.
    Nie jestem niczyim adwokatem i nie zamierzam być. Pozdrawiam 😀

    PS Od jakiego czasu mam ogromny problem z pozostawieniem komentarza na blogach blogspotu, ale czytam każdy nowy wpis.

    Polubienie

 2. Morgana

  Witaj
  Ja mam wizytę w klinice w Krakowie wyznaczoną na 12 listopada, pracują, zatem będę przyjęta:)
  Co do świętowania… w innych krajach zawsze bardzo uroczyście i hucznie obchodzi się święta narodowe, dlaczego u nas ma być inaczej? jestem za świętowaniem!
  A na marsz nikt nikomu nie każe iść, to własna tylko i nieprzymuszona wola obywateli.
  Pozdrawiam refleksyjnie, ale za to serdecznie:)

  Polubienie

  1. Wybacz Morgano, a jakie to świętowanie odbędzie się 12 listopada, poza siedzeniem w domu przed TV, czy ewentualnym poobiednim spacerem? Wszystkie uroczystości odbędą się w Dniu Niepodległości, czyli 11 listopada. A wolny poniedziałek jest jak koralik, jakimi niegdyś obdarowywali Europejczycy rdzennych mieszkańców innych kontynentów. Pozdrawiam

   Polubienie

  1. Wojtku, sprawa jest bardziej złożona niż to wygląda na pierwszy rzut oka. Nie chodzi o zapobieżenie mega awanturze. A czy do takowej dojdzie? Sądząc po determinacji pewnych środowisk będą podejmowane próby, aby do końca pogrążyć przeciwników politycznych.

   Polubienie

 3. Ultra

  Te świętowania kosztują masę pieniędzy, więc z czego tu się cieszyć.Znowu zaciągniemy pożyczkę i nasze dzieci i wnuki będą spłacały i przeklinały naszą rozrzutność na każdym kroku.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

  1. Ultro, kosztuje, ale czy to oznacza, że wydarzenie tak ważne dla naszej Ojczyzny, jak 100 rocznica odzyskania Niepodległości, powinno przejść bez echa?

   Media wyrobiły w nas nawyk patrzenia na wszystko pod kątem płaconych przez nas podatków. W efekcie burzy się w nas krew i takie właśnie jest założenie, by sprawa wydatkowania społecznych pieniędzy odbierała nam zdolność szerszego spojrzenia na daną rzecz.

   Co do następnych pokoleń Polaków, mam nadzieję, że będą roztropniejsi w podejmowaniu politycznych decyzji od współczesnego pokolenia.

   Polubienie

 4. kloszard

  Piękna nazwa sklepu…i po fakcie jak bardzo podobna do obchodów. Miało być strasznie a było pięknie.Co pewnie słuszne, mimo mojego udziału, nikt nie nazwał marszu ,że szło w nim kilkaset tysięcy zboczonych idiotek…a może szkoda…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s